Znajdujesz się™ na archiwalnej stronie Instytutu Grotowskiego działają…cej do 21 marca 2016. Aktualna strona dostę™pna jest pod adresem: www.grotowski-institute.art.pl.
Instytut im. Jerzego Grotowskiego
  • Polish
  • English
Rynek-RatuszBrzezinkaNa Grobli
                                                              
Opowieść głosu (Pieśń, która mówi)
Warsztaty prowadzone przez Ditte Berkeley

23–26 maja {czwartek–niedziela} 14:00–17:00
Studio Na Grobli (Sala Prób)

Koszt: 200 PLN
Kontakt i zapisy
Kartę zgłoszenia prosimy przesłać do 15 maja 2013 na adres Justyny Rodzińskiej-Nair: justyna@grotowski-institute.art.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Warsztaty w języku angielskim


Głos ma do opowiedzenia historię, a właściwie milion historii – w zależności od pieśni, którą śpiewa, tego, czego doświadcza, osoby, która słucha, dźwięków, które go otaczają, stanu, w którym jestem ja, która śpiewam.
Jako aktorka wchodzę w dialog z moim głosem za każdym razem, gdy śpiewamy pieśń. Pytam: „Jak ją dziś zaśpiewamy? Jaką historię opowiada?”. Nasze poszukiwania przynoszą odpowiedzi ale też nasuwają nowe pytania. To codzienna praca aktorki/kobiety, która chce, żeby pieśń stała się narzędziem głębokiej wymiany doświadczenia pomiędzy nią a słuchaczem. Głos jest nagi – pozwala na dzielenie się z innymi na poziomie, do którego nie przywykliśmy i na którym często czujemy się niepewnie. Badanie jego granic i związków z fizycznym doświadczeniem, z obrazami, ze skojarzeniami, wzbogaca nasze narzędzia komunikacji i otwiera przestrzeń odkryć.

Podczas sesji skupimy się na eksploracji naszych własnych głosów oraz naszych głosów odbitych w głosach innych osób, z nimi zespolonych. Poznamy siłę zaufania do naszego głosu, będziemy eksplorować jego bogactwo i budować fundament, który będzie mu podporą – poprzez oddech, fizyczne wsparcie, wyobraźnię. Będziemy odkrywać jego siłę, gdy występuje solo, i jego moc, gdy jest jednym z głosów składających się na bogactwo wspólnego brzmienia.



Ditte Berkeley (Dania/Wielka Brytania) – aktorka i współtwórczyni Teatru ZAR, badaczka w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu. Aktorstwo łączy z pracą organizatorki VoicEncounters. W 2009 roku współorganizowała z Centre for Performance Research (Walia) wrocławską edycję festiwalu „Giving Voice”. Współpracuje ze Studiem Matejka w zakresie treningu wokalnego i pracy muzycznej. Współprowadzi warsztaty Węwnątrz dźwięku z Teatrem ZAR, Budzenie słuchającego ciała z Matejem Matejką. Wychowała się w Hiszpanii, studiowała aktorstwo w londyńskim Rose Bruford College of Speech and Drama (2001).


W ramach seminarium praktycznego VoicEncounters