Znajdujesz się™ na archiwalnej stronie Instytutu Grotowskiego działają…cej do 21 marca 2016. Aktualna strona dostę™pna jest pod adresem: www.grotowski-institute.art.pl.
Instytut im. Jerzego Grotowskiego
  • Polish
  • English
Rynek-RatuszBrzezinkaNa Grobli
                                                              
Polifonie z Korsyki
Warsztaty prowadzone przez Patricka Vignoli z zespołu Tempvs Fvgit
z towarzyszeniem aktorów Teatru ZAR


5–8 grudnia 2013 {czwartek–niedziela} 16:00–19:00
Studio Na Grobli

Koszt: 400 PLN
Kontakt i zapisy
Kartę zgłoszenia prosimy przesłać do 29 listopada 2013 na adres Justyny Rodzińskiej-Nair: justyna@grotowski-institute.art.pl. W ciągu kilku dni prześlemy potwierdzenie. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Warsztaty w języku angielskim

Warsztaty w ramach seminarium praktycznego VoicEncounters


Uczestnicy warsztatów poznają sakralne korsykańskie pieśni polifoniczne, w tym pieśni pochodzące z regionu Nebbiu. Zapoznają się z przekazywaną ustnie tradycją śpiewu wielogłosowego. 

Warsztaty zakończy wspólny pokaz pracy, który odbędzie się 8 grudnia o 19:00 jako część koncertu z okazji dziesięciolecia Teatru ZAR.
 
Patrick Vignoli – śpiewak i kompozytor urodzony w Bastii na Korsyce. Tradycyjnego śpiewu korsykańskiego uczył się od ojca i dziadka. W wieku 15 lat dołączył do zespołu Speranza, w którym śpiewał wraz z ojcem i grupą mieszkańców rodzinnej wsi. Obecnie współpracuje z religijnym bractwem San Cisariu di a Vulpaiola, gdzie pielęgnuje przekaz tradycyjnych korsykańskich pieśni. Współzałożyciel zespołu Tempvs Fvgit, w którym jest wykonawcą i kompozytorem. Wraz z Tempvs Fvgit koncertował i prowadził warsztaty polifonicznych pieśni korsykańskich m.in. w Belgii, Estonii, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Niemczech, Portugalii, Singapurze, Włoszech. Uczestniczył w nagraniach wielu płyt, m.in. Canti Sacri zespołu Sperenza, Nebbiu. Święte pieśni Korsyki i E cusi si Tempvs Fvgit.

  

Tempvs Fvgit to męska grupa wykonująca korsykańskie polifoniczne pieśni religijne, uformowana w konfraterni w Furiani. Zespół zgromadził i opracował na nowo religijne pieśni z regionu Nebbiu. Tempus bada również Vultum Tuum, rzymskie oficjum z XI wieku oraz komponuje współczesne utwory, m.in. pieśni nazywane è cusi sia.
Tempvs Fvgit śpiewając zawsze w symbolicznym kole, stając się jednym dźwięcznym organizmem, łączy przenikające się w śpiewie tradycyjnym sfery ziemską, religijną i duchową.