Uwolnić naturalny głos |
Warsztaty prowadzone przez Kristin Linklater
15–17 kwietnia 2016 {piątek–niedziela} 9:00–14:00 Studio Na Grobli, Sala Prób W języku angielskim
Kontakt i zgłoszenia Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesyłać do 27 marca 2016 roku do Eweliny Sochackiej na adres warsztaty@voicencounters.art.pl, wpisując w temacie wiadomości „Warsztaty VoicEncounters” z dopiskiem tytułu wybranych warsztatów. Odpowiedzi prześlemy do 31 marca 2016. Liczba miejsc ograniczona.
Koszt: 400 PLN Warsztaty uwalniania głosu mówionego i śpiewanego. Każdego dnia, po zakończeniu pracy grupowej nad głosem, odbędzie się praca indywidualna z tekstem lub pieśnią, prowadzona w trybie warsztatów mistrzowskich. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie przygotowanego tekstu lub pieśni w języku ojczystym wraz z tłumaczeniem na język angielski. Warsztaty przeznaczone są dla profesjonalnych aktorów, studentów kierunków aktorskich, nauczycieli aktorstwa, nauczycieli emisji głosu i wymowy, osób śpiewających zawodowo i nauczycieli śpiewu. Wymagana jest znajomość języka angielskiego pozwalająca na zrozumienie poleceń i wyjaśnień prowadzącej. Program warsztatów Dzień pierwszy: świadomość fizyczna, oddychanie, dźwięk Dzień drugi: ucieleśnianie głosu Dzień trzeci: rezonatory i skala głosu
Kristin Linklater jest dyrektorką artystyczną Ośrodka Głosu Kristin Linklater w Orkney (Szkocja). Wykładała w School of the Arts Uniwersytetu Columbia w Nowym Yorku, obecnie profesor emerytowana sztuk dramatycznych Uniwersytetu Columbia. Ukończyła London Academy of Music and Dramatic Art. Od 1963 roku uczyła emisji głosu i wymowy, wykorzystując teksty Willliama Szekspira, na Uniwersytecie Nowojorskim, w Emerson College, podczas Festiwalu Stratford w Ontario, na Broadwayu, współpracowała też z Guthrie Theatre, Open Theater i Negro Ensemble Company oraz Shakespeare & Company w Lenox. Dyrektorka artystyczna Company of Women. Odtwórczyni wielu ról żeńskich i kilku ról męskich w spektaklach szekspirowskich, w tym roli tytułowej w Królu Learze. Stypendystka Fundacji Forda, Fundacji Rockefellera, Fundacji Mellona, NEA i Fundacji Guggenheima. Jej książka Freeing the Natural Voice (1976, wyd. pol. Uwolnij swój głos. Tworzenie obrazów w pracy nad głosem i mową, 2011) osiągnęła nakład ponad 100.000 egzemplarzy; wyd. popr. i rozszerz. (2006) zostało przetłumaczone na wiele języków: niemiecki, włoski, rosyjski, koreański, polski i hiszpański. Jej druga książka, Freeing Shakespeare’s Voice: An Actor’s Guide to Talking the Text (Uwolnić głos Szekspira. Przewodnik aktora – interpretacja tekstu) została wydana w 1992 roku. Wykształceni przez nią nauczyciele nauczają aktorów w USA i za granicą. Ona sama uczy w Niemczech, Włoszech, Australii, Belgii, Finlandii, Szwecji i Wielkiej Brytani.
Więcej informacji: www.linklatervoice.com W ramach seminarium praktycznego VoicEncounters |