Znajdujesz się™ na archiwalnej stronie Instytutu Grotowskiego działają…cej do 21 marca 2016. Aktualna strona dostę™pna jest pod adresem: www.grotowski-institute.art.pl.
Instytut im. Jerzego Grotowskiego
  • Polish
  • English
Rynek-RatuszBrzezinkaNa Grobli
                                                              
Compagnia Sineglossa16–19 października
{poniedziałek–piątek} 17:00–22:00
Namiot przy pl. Solnym
Herezja [Biała]. Czystość
Wstęp wolny


29–30 października {poniedziałek–wtorek} 18:30, 19:15, 20:00, 20:45
Sala Teatru Laboratorium
Remember Me
Bilety: 10 zł


2–3 listopada {piątek–sobota} 19:00
Studio na Grobli
Herezja [Czarna]. Wiedza

Bilety: 10 zł

Compagnia Sineglossa
  to grupa włoskich artystów wywodzących się z różnych dziedzin sztuki, eksplorująca relacje między światłem a ciałami w działaniu. Każde przedstawienie zespołu zrealizowane jest z chirurgiczną precyzją: wizualną dramaturgię buduje „software” ludzkich oddechów, który jest syntezą techniki i kruchych ciał aktorów. Sineglossa tworzy analogowe spektakle „wysokiej rozdzielczości” bez użycia technologii cyfrowej. Artyści uważają się za rzemieślników i, jak każdy dobry rzemieślnik, projektują i konstruują narzędzia (w odpowiedzi na konkretne potrzeby artystyczne), za pomocą których tworzą swoje prace.
Poetyka grupy jest daleka od pop-artu, cynizmu, nihilizmu i lekkiej rozrywki.
Zespół założyli w 2006 roku Federico Bomba, Luca Poncetta i Simona Sala. Sineglossa prezentowała swoje prace na wielu festiwalach we Włoszech i na świecie, m.in. Romaeuropa, Fast, Civitanova Danza, Queer Zagrzeb, Vertigine oraz Fringe w Edynburgu.