Znajdujesz się™ na archiwalnej stronie Instytutu Grotowskiego działają…cej do 21 marca 2016. Aktualna strona dostę™pna jest pod adresem: www.grotowski-institute.art.pl.
Instytut im. Jerzego Grotowskiego
  • Polish
  • English
Rynek-RatuszBrzezinkaNa Grobli
                                                              
strona główna arrow Archiwum arrow Projekty arrow Bieżące projekty
Bieżące projekty


Projekty długoterminowe
Archiwum współpracuje z „The British Grotowski Project” (2006–2009), prowadzonym przez prof. Paula Allaina z University of Kent w Canterbury (Anglia). Celem przedsięwzięcia jest zbadanie wpływu Jerzego Grotowskiego na teatr w Wielkiej Brytanii oraz promocja wiedzy na temat jego twórczości (zob. www.britishgrotowski.co.uk). Pomoc ze strony Archiwum obejmuje udostępnianie materiałów, konsultacje merytoryczne, przeprowadzanie kwerend w zasobach archiwalnych oraz wsparcie organizacyjne.
Archiwum blisko współpracuje w ramach sieci zaprzyjaźnionych archiwów ze swoimi odpowiednikami m.in. w Odin Teatret w Holstebro (Dania) oraz Centre of Performance Research w Aberystwyth (Walia).

Filmy dokumentalne
W ostatnim czasie Instytut udzielił pomocy w przygotowaniu następujących filmów dokumentalnych:
  • film dokumentalny poświęcony Mai Komorowskiej, realizacja: Krystyna Piaseczna z TVP Oddz. Łódź, dla TVP 2;
  • film dokumentalny poświęcony wizycie Odin Teatret w Instytucie Grotowskiego w maju 2007 roku, realizacja: Elżbieta Sitek z TVP Oddz. Wrocław.
     
Wystawy
Archiwum wypożyczyło część zbiorów dotyczących m.in. Księcia Niezłomnego na wystawę „Um teatro sem teatro” w Museu d’Art Contemporani w Barcelonie (25 maja – 11 września 2007) (zob. www.macba.es ), która po zakończeniu zostanie przeniesiona do Museu Berardo w Lizbonie (16 listopada 2007 – 17 lutego 2008).
Archiwum udostępniło część zbiorów na wystawę poświęconą sztuce Tatsumi Hijikaty i Jerzego Grotowskiego „Le Buto et le Théatre Pauvre. Le corps – objet, le corps au degree zero” („Buto i Teatr Ubogi. Ciało – obiekt, ciało na poziomie zero”), która odbyła się w dniach 22–29 maja 2008 w Galerii Korczynski w Paryżu.