Znajdujesz się™ na archiwalnej stronie Instytutu Grotowskiego działają…cej do 21 marca 2016. Aktualna strona dostę™pna jest pod adresem: www.grotowski-institute.art.pl.
Instytut im. Jerzego Grotowskiego
  • Polish
  • English
Rynek-RatuszBrzezinkaNa Grobli
                                                              
Ciało-Energia

 

Warsztaty prowadzone przez Ives'a Lebretona

 

8–10 kwietnia 2016 {piątek–niedziela} 9:00–13:00

Studio Na Grobli, ZARzona

W języku angielskim


Kontakt i zgłoszenia
Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesyłać do 20 marca 2016 roku na adres Justyny Rodzińskiej-Nair: justyna@grotowski-institute.art.pl, wpisując w temacie wiadomości „Warsztaty BodyConstitution” z dopiskiem tytułu wybranych warsztatów. Liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

Koszt: 250 PLN


 

W latach 1964–1968 Ives Lebreton uczęszczał do Szkoły Mimu Cielesnego Etienne’a Decroux. Od tamtej pory podczas swoich międzynarodowych tournée prowadzi warsztaty teatralne. Stworzona przez Ives'a Lebretona technika Ciało-Energia rozwija witalność czterech podstawowych energii procesu ekspresji aktora: energia mineralna/ziemia/obecność; energia roślinna/woda; energia zwierzęca/ogień/działanie; energia umysłowa/powietrze/świadomość.

 

Warsztaty przeznaczone są przede wszystkim dla aktorów, tancerzy i śpiewaków (profesjonalistów, amatorów i osób uczących się), chcących wzbogacić swoje artystyczne środki, lecz także wszystkich zainteresowanych poznawaniem języków ciała i głosu poza ramami pracy teatralnej.

 


 

Ives Lebreton urodził się w Paryżu w 1946 roku. W latach 1962–1966 uczył się gry na instrumentach klasycznych (gitara, fortepian i wiolonczela). W latach 1963–1966 studiował grafikę i malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Paryżu, a w 1964–1969 studiował mim cielesny w szkole Etienne’a Decroux w Paryżu. W latach 1969–1975 założył i prowadził w Danii Theatre Atelier Studio 2 przy Interskandynawskim Laboratorium Teatralnym Sztuki Aktora. W 1976 roku wyjechał do Paryża, gdzie założył Théâtre de l’Arbre. W 1981 roku przeniósł Théâtre de l’Arbre do Toskanii, gdzie dwa lata później, w odnowionym starym gospodarstwie, stworzył Międzynarodowy Ośrodek Edukacji, Badań i Twórczości Teatralnej l’Albero.

Więcej informacji: www.yves-lebreton.com


W ramach seminarium praktycznego BodyConstitution