Natalka Połowynka, śpiewaczka, aktorka, pedagog. Urodziła się w rejonie Winnicy na Ukrainie w rodzinie nauczycielskiej. Studiowała we Lwowskim Państwowym Konwersatorium im. Łysenki (klasa prof. Tarnaweckiej). Odbyła staż w Workcenter of Jerzy Grotowski w Pontederze we Włoszech. Od 1988 roku pracowała w Teatrze im. Łesia Kurbasa we Lwowie. Jest laureatką międzynarodowych festiwali muzycznych i teatralnych. Wykonawczyni religijnej muzyki dawnej, pieśni ludowych, romansów, muzyki kompozytorów współczesnych oraz współczesnej muzyki improwizacyjnej. Od 1996 roku współpracuje z reżyserem Serhijem Kowałewyczem z Moskwy.
Serhij Kowałewycz, reżyser i metodolog teatru muzyczno-dramatycznego, pedagog, uczeń wybitnego twórcy teatralnego Wolodymyra Klymenko (Klim). W latach 1988–2002 dyrektor tradycyjnej szkoły dramatycznej Słowo i Głos w Elektrostacie (Rosja). Ma za sobą czternaście lat pracy teatralnej: od teatru klasycznego poczynając, poprzez działania laboratoryjne i eksperymentalne, na projektach kulturowych wywodzących się z tradycji prawosławia kończąc. Reżyser kilku antropologiczno-dokumentalnych filmów (Чтения, 2003; Неведение, 2004) dedykowanych N. G. Aleksiejewowi, jednemu z założycieli rosyjskiej szkoły metodologii.
Olena Kostiuk, artystka, aktorka, śpiewaczka, muzyk. Absolwentka Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie. Od 1997 roku w Majsterni Pisni. Kieruje projektem „Zwierciadło”. Występuje w spektaklu W niedzielę rano. Odpowiada za oprawę graficzną w Majsterni Pisni – autorka projektu strony internetowej, okładek płyt zespołu (Dzień pierwszy, Oj daj Boże, Pieśni wiatru). Uczestniczyła w pracach nad filmem Po-starowitsky (w ramach multimedialnego projektu „BAJ”) oraz nad zapisem filmowym przedstawienia W niedzielę rano.
Ostap Kostiuk, muzyk, aktor. Absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie. Ukończył studia aktorskie w Teatrze im. Łesia Kurbasa we Lwowie. Związany z Majsternią Pisni od 2002 roku. Badacz huculskiej tradycji muzycznej. Autor i kierownik projektu „BAJ. Tajemnica huculska”. Organizator koncertów muzyki tradycyjnej huculskiej „Po-starowitsky”, „BAJ-Rozmaj”. Pobierał naukę gry na tradycyjnych instrumentach huculskich u mistrzów ludowych – Mychajły Tafijczuka, Jury Tafijczuka, Fedira Kopczyka oraz Wasyla Kicnaka.
Uliana Horbaczewska, artystka, śpiewaczka, aktorka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie. W latach 1998–2003 zajmowała się restauracją ikon i malarstwem monumentalnym (m.in. w katedrze Jana Chrzciciela w Przemyślu, w katedrze św. Andreja we Lwowie oraz w lwowskiej cerkwi św. Trójcy. Od 2002 roku pracuje w Majsterni Pisni. Występuje w spektaklu W niedzielę rano (realizowanym w ramach projektu „Rasa. Dziewczęcy rytuał”), autorka kostiumów do tego przedstawienia.
Nazar Romaniuk, śpiewak, muzykant. Związany z Majsternią Pisni od 2003 roku. Obecnie pełni w Majsterni funkcję dyrektora wykonawczego.
Jurij Josyfowycz, śpiewak. Od 2006 roku współpracuje z Majsternią Pisni. Absolwent Wydziału Prawa na Kijowskim Uniwersytecie Międzynarodowym. Przez 8 lat śpiewał w chórze oraz był związany z kapelą „Dudaryk” ze Lwowa. Uczestniczył w projekcie „Stacja Głos” realizowanym przez Teatr im. Łesia Kurbasa we Lwowie.
|