Znajdujesz się™ na archiwalnej stronie Instytutu Grotowskiego działają…cej do 21 marca 2016. Aktualna strona dostę™pna jest pod adresem: www.grotowski-institute.art.pl.
Instytut im. Jerzego Grotowskiego
  • Polish
  • English
Rynek-RatuszBrzezinkaNa Grobli
                                                              
Grupa robocza - zaproszenie do współpracy

 

 

Cykl „Performatyka i inne tańce”, podobnie jak wszystkie pozostałe propozycje Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań, jest adresowany do zainteresowanych osób z całej Polski, przede wszystkim zaś do wykładowców, doktorantów i studentów z różnych dyscyplin zajmujących się performansami, widowiskami i przedstawieniami.

 

Udział  w wykładach publicznych jest otwarty dla wszystkich chętnych i nie wymaga spełnienia żadnych specjalnych warunków. Natomiast udział w warsztatach/konwersatoriach z przyczyn organizacyjnych jest ograniczony do grupy maksymalnie 25 osób, studentów i doktorantów z całego kraju, którzy wcześniej zadeklarują gotowość uczestniczenia w całym projekcie i utworzą grupę roboczą. Do współpracy przy jej tworzeniu serdecznie zapraszamy, licząc na pomoc ze strony poszczególnych ośrodków akademickich.

 

Przyjęliśmy założenie, że osoby zainteresowane udziałem w grupie roboczej będą zgłaszane przez macierzyste Instytuty, Katedry czy Zakłady. Chętni mogą się też zgłaszać, wysyłając swoje aplikacje pocztą tradycyjną na adres Instytutu im. Jerzego Grotowskiego (do rąk Dariusza Kosińskiego) lub mailowo: kosinski@grotowski-institute.art.pl. Ostateczny termin zgłoszeń: 30 IX 2010. W przypadku dużego zainteresowania lista uczestników tworzona będzie we współpracy z placówkami zgłaszającymi poprzez proporcjonalny do liczby zgłoszeń podział miejsc. Instytut im. Jerzego Grotowskiego zapewnia uczestnikom noclegi w salach wieloosobowych Studia na Grobli (lub bazy w Brzezince) oraz w całości finansuje koszty wykładów i warsztatów. Mamy natomiast nadzieję, że koszty podróży do i z Wrocławia osób należących do grupy roboczej pokrywać będą macierzyste uczelnie.

 

Proponujemy także, by za zgodą odpowiednich instytucji (Katedr, Instytutów i Wydziałów) uczestnicy zajęć mogli je zaliczać w macierzystych uczelniach jako opcje (wykłady i warsztaty) lub jako wykłady monograficzne na podstawie zaliczeń wpisywanych każdorazowo do specjalnego „indeksu” przez prowadzących zajęcia. Jesteśmy oczywiście świadomi, że takie rozwiązanie może wymagać spełnienia warunków właściwych każdej uczelni, na co w miarę naszych możliwości jesteśmy gotowi.